نیوپایپ را بیشتر بشناسید لوله های 5 لایه

نیوپایپ را بیشتر بشناسید لوله های 5 لایه

لوله نیوپایپ

نیوپایپ را بیشتر بشناسید لوله های 5 لایه

 

نکاتی در مورد لوله نیوپایپ PEX

 1. لوله نیوپایپ PEXاز نوع لوله های پنج لایه بوده که با تلفیق فلز و پلیمر مخصوص، علاوه بر مزایای لوله های فلزی و پلیمری نواقص آنها را نیز به حداقل رسانده است.

 

 1. پلیمر استفاده شده در لوله 5 لایه نیوپایپ از مواد اولیه کاملا بهداشتی مطابق با مبحث 14 و 16 قوانین ملی ساختمان تولید شده و جایگزین مناسبی برای لوله های فلزیاست.

 

 1. پلیمر به کار رفته در لوله نیوپایپ PEXاز نوع پلی اتیلن شبکه ای (بهترین نوع پلی اتیلن) می باشد که تفاوتش با انواع پلیمرهای رایج دیگر، ساختار مولکولی شبکه ای آن است. این ساختار مزیت استحکام و پایداری را برای لوله نیوپایپ به همراه دارد، چرا که ساختار دیگر پلی اتیلن ها خطی و یا شاخه ای است که همین امر باعث می شود تا شایر پلی اتیلن ها روی طعم و بوی آب آشامیدنی تأثیر سوء بگذارند
 2. پلیمرهای مشبک دارای خواصی مانند مقاومت در برابر خوردگی، عدم رسوب گیری، عدم پوسیدگی و جلوگیری از افت فشار می باشند و امروزه در سراسر جهان یکی از پرمصرف ترین مواد ترموپلاست به شمار می روند.
 3. آلومینیوم به کار رفته در لوله های PEXنیوپایپ به همراه جوش طولی اولتراسونیک، علاوه بر ایجاد مقاومت عالی در برابر فشار، خواصی مانند عدم نفوذپذیری اکسیژن و کاهش انبساط طولی را به برتری های این محصول افزوده است.
 4. تکنولوژی برتر تلفیق آلومینیوم آلیاژی و پلیمر PEX در لوله 5 لایه نیوپایپ باعث شده تا این محصول تحمل دمای 90 درجه سانتیگراد و فشار 10 bar را داشته باشد و این خاصیت را به مدت چند دهه حفظ نماید.

 

همچنین آلومینیوم از هدررفت انرژی در لوله جلوگیری می کند و باعث می شود انبساط طولی این لوله ها مقداری تقریبا برابر لوله های فلزی باشد.

 

 1. لوله های PEXنیوپایپ تحت آزمایشی به مدت 10 ساعت، با دستگاه هیدروستاتیک و در فشار 2/27 بار و دمای 82 درجه سانتیگراد انجام شده، کوچک ترین نوسانی از خود نشان نداده اند و هیچ گونه کاهشی در فشار جریان آبی نداشته اند.
 2. لوله نیوپایپ PEXمحصولی از هلدینگ گیتی پسند می باشد که از سال 1377 در تولید انواع لوله، پروفیل و فوم های صنعتی فعالیت می کند.
 3. پلیمر استفاده شده در لوله نیوپایپ PEXاز بهترین نوع پلی اتیلن (PE) می باشد که امروزه در سراسر جهان یکی از پرمصرف ترین مواد ترموپلاست به شمار می رود.

 

 1. با توجه به نوع شبکه ای پلیمر استفاده شده در لوله های نیوپایپ، این محصولات از مقاومت بالایی در برابر فشار و دمای بسیار بالا برخوردارند، ضمن اینکه از دیگر مزایای پلیمر مشبک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مقاومت در دمای پایین
  • مقاومت در برابر رسوب گذاری و سایش
  • مقاومت شیمیایی بیشتر
  • انعطاف پذیری بیشتر
  • مقاومت در برابر ضربه

 

 1. لوله نیوپایپ PEXبا ضریب انبساط طولی ناچیز، محصولی مناسب برای استفاده در یک سیستم لوله کشی بی عیب و نقص به شمار می رود.

 

 1. لوله های پنج لایه نیوپایپ با ساختار ویژه پلیمری و خواص فیزیکی و مکانیکی خود، بر اساس استاندارد ASTM F – 1281 و استاندارد ملی ایران به شماره ISIR 1273-2 برای کاربردهای زیر مناسب اند:

  • کاربرد در صنایع پزشکی و بهداشتی
  • کاربرد صنعتی
  • کاربرد در سیستم های حرارتی و برودتی

 

 1. لازم به ذکر است بطور کلی اتصالات لوله های پنج لایه، اتصالات خاص و گران قیمتی هستند که با تجهیزات مخصوص و سرعت بالا قابل انجام می باشند.
 2. کاربرد لوله 5 لایه نیوپایپ PEXدر سیستم های حرارتی و برودتی :

 

 • همانطور که پیش تر ذکر شد این لوله ها مقاومت بالایی در برابر فشار و ترک خوردگی دارند، به همین دلیل می توان از آنها در لوله کشی فن کوئل ها، سردخانه، سیستم های مولد سرما و همچنین سیستم های نوین سرمایش از کف استفاده کرد.

 

 1. هدایت حرارتی لوله های نیوپایپ PEXبه میزان 45/0 W/mk است که این مسأله باعث می شودتغییر دمای آب در طول مسیر ناچیز و بسیار کمتر از لوله های فلزی باشد.
 2. لوله های نیوپایپ PEXبرای سیستم های گرمایش از کف نیز بسیار مناسب هستند. آب گرم در داخل لوله های نیوپایپ که زیر کفپوش ساختمان قرار گرفته اند جریان می یابد. بدین صورت انرژی گرمایی به روش هدایتی از لوله ها به کفپوش منتقل می شود و سپس به صورت ترکیب روش های تابشی و جابجایی در فضای ساختمان منتقل می شود.

 

 1. لوله نیوپایپ PEXدارای گواهی نامه IQNet از شبکه جهانی کیفیت می باشد. همچنین این محصول دارای استاندارد ISO 9001 از DQS آلمان است.

 

 

یک پاسخ

 1. سلام روز بخیر
  مقاله خیلی خوبی بود
  من یه سوالی داشتم که شما هم مثل azinlole.ir اقدام به انتشار قیمت لوله ها می کنید ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما